ІНТЕНСИВНІ НАСАДЖЕННЯ ВИШНІ НА НАСІННЄВИХ ПІДЩЕПАХ

Технологія передбачає створення садів вишні зі щільністю садіння понад 1500 дер./га з використанням слаборослих сортів (Метеор, Любська, Встрєча) і ручним збиранням плодів.

Крони формуються за спрощеною системою. У перші 2-3 роки після садіння формується повноцінний нижній ярус скелетних гілок з оптимальними кутами відходження. Наступні 4-6 років крони не обрізують. Потім проводиться періодичне обмеження їх висоти й ширини з проріджуванням гілок.

Насадження, призначені для механізованого збирання плодів, з використанням сильно- та середньорослих сортів у більш сприятливих умовах вирощування закладають зі щільністю садіння близько 400, слабо- та середньорослих сортів у менш сприятливих умовах – 600-700 дер./га.

У таких садах формують вільноростучі крони та застосовують механізоване контурне обмеження розмірів дерев з дев’ятирічного віку періодично, в міру необхідності, у площині попереднього їх обрізування. Урожайність таких типів насаджень в 1,3-1,8 раза вища, ніж зі сплощеними кронами, і вдвічі, ніж садів з сильнорослих сортів і складає 78-98 ц/га.

Строк продуктивного використання 13 років. Вартість закладання 1 га насаджень 90,7 тис. грн. Прогнозований річний економічний ефект (прибуток з 1 га) – 49,6 тис. грн. Рентабельність 70%. Термін окупності 7 років.

Насадження вишні на насіннєвих підщепах
Насадження вишні 9 річного віку на насіннєвих підщепах

Розробник - Інститут садівництва НААН
Автори: Соболь В.А., кандидат с.-г. наук, Привалов І.С., кандидат тех. наук


Для довідок: e-mail: VSobol@i.ua,
тел. (044) 526-34-17 – Соболь Віктор Андрійович, зав.відділом розсадництва, кандидат с. г. наук 

<< Назад