Груша Вижниця

Груша Вижниця, осінній сорт


ВИЖНИЦЯ

Осінній сорт

Походження: Бере Гарді х Жозефіна Мехельнська

Автори: В.П. Копань, К.М. Копань

До Державного реєстру сортів рослин внесений у 1999 році.

Рекомендований для вирощування в зонах  Полісся та Лісостепу.

Стійкість до грибних хвороб висока, бактеріальних – середня, зимостійкість достатня для умов Лісостепу та Полісся України.

Дерево швидкоросле, утворює оберненопірамідальну крону. Характерним для сорту є дуже розвинені підбрунькові подушечки, що створює деякі незручності при окуліровці, тому дану операцію у цього сорту краще проводити бруньками з недозрілих пагонів. Плодоносить переважно на кільчатках, списиках, плодових сумках. На насіннєвій підщепі вступає у плодоношення з 4-5-річного віку.

Плоди великі (270-300 г), одномірні, правильної грушоподібної форми. Основне забарвлення зелене, іноді з легким рум’янцем. М’якоть ніжна, кремова, дуже соковита, масляниста, без грануляцій, з сильним мигдальним ароматом, гармонійного кислувато-солодкого смаку (8,2-8,7 бала). Знімальна стиглість настає на початку жовтня, споживча – в листопаді. В холодильній камері зі звичайною атмосферою плоди зберігаються до лютого.

У плодах міститься, %: сухих розчинних речовин – 13,8, цукрів – 10,4, кислот – 0,1, пектинів – 1,0, а також  вітаміну С – 2,5 мг/100 г сирої маси.

<< Назад