Новини

Прес-тур Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка до Інституту садівництва НААН

Прес-тур Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка до Інституту садівництва НААН

У вівторок, 6 листопада, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк відвідав Інститут садівництва Національної аграрної академії наук.

Під час відвідання були обговорені підсумки роботи галузі садівництва, ягідництва та виноградарства, результати державної програми підтримки у 2012 році та плани на 2013 рік.

В своїй презентації директор Інституту садівництва Гриник Ігор Володимирович наголосив, що завдяки державним програмам підтримки галузі збільшились площі під плодовими  насадженнями, виробництво плодово-ягідної продукції, її експорт та внутрішнє споживання.

Микола Присяжнюк дав доручення Інституту садівництва НААНУ розробити типовий проект для спрощення отримання коштів на закладання садів. «Претендувати на державну допомогу можуть не тільки великотоварні виробники, що мають сотні гектарів садів, виноградників та хмеленасаджень, але й селяни та фермери з двадцятьма сотками саду. Цього року ми додали до програми компенсацію за викорчовування старих садів, на придбання техніки для обробітку садів, зменшили обсяг проектованих садів до 20 соток. Однак для спрощення процедури отримання коштів будуть розроблені типові проекти на закладку саду по окремим видам продукції. А в подальшому можна буде збільшувати проектовані площі з 20 соток і нарощувати до 30, 40 тощо. Такий проект буде дешевший, його легше буде адаптувати та узгоджувати. Відповідне доручення сьогодні отримав Інститут садівництва НААНУ», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр наголосив, що Україна поступово нарощує темпи виробництва плодово-ягідної продукції. Завдяки цьому зростає обсяг споживання фруктів українцями.

«Сьогодні наше завдання – забезпечити норму споживання плодово-ягідної продукції в Україні. Ми бачимо, що з кожним роком українці починають споживати більше плодово-ягідної продукції. Так, фактичне споживання в нинішньому році складає 42 кг, і за підрахунками, в наступному році воно збільшиться до 44 кілограмів», − додав Микола Присяжнюк.

Під час прес-туру Микола Присяжнюк взяв участь у посадці фруктових дерев дослідного саду.

Інститут садівництва НААН продемонстрував журналістам сучасний садивний матеріал та інноваційні розробки у галузі садівництва.

<< Назад