Поради до часу

Календар робіт в саду

Серпень

• Обробка дерев регуляторами росту дозволить зменшити опадання плодів яблуні, не зупиняючи при цьому процеси дозрівання.
  • Установіть опори під гілки для запобігання їх ламанню від перевантаження урожаєм.
  • В середині місяця проведіть обприскування дерев яблуні та груші препаратами від парші.
  • Як зелене добриво, після збору врожаю посійте сидерати (рапс, редьку, гірчицю білу).
  • Проведіть рихлення ґрунту пристовбурних кругів дерев та кущових ягідних культур.
  • Збирайте урожай сливи, аличі, яблуні, груші.
  • Відігніть гілки дерев на слаборослих підщепах.
  • Зріжте гілки малини, які відплодоносили.
  • Проводьте окуліровку.
  • Поливайте рослини в разі потреби.

• Час для висаджування здерев’янілих живців смородини та аґрусу.
  • Збирайте урожай сливи, осінніх та зимових сортів яблуні та груші.
  • Закінчуйте садіння суніці.
  • Зріжте старі гілки в кущах смородини.
  • Починайте готувати посадкові ями.
  • Внесіть  фосфорно-калійні добрива (4-5 кг навоза або компоста, 75-100 г суперфосфата, 30-40 г хлористого калію на м2).

• Починайте садіння плодових дерев та кущових ягідних культур.
  • Замульчуйте ряди та міжряддя  торфом, компостом та ін.
  • Готуйте рослини до зими – пригніть пагони малини, обріжте та накрийте виноградну лозу, обв’яжіть штамби дерев.