Мелітопольська дослідна станція садівництва
ім. М.Ф. Сидоренка ІС НААН
напрями роботи: Створення нових та добір інтродукованих сортів кісточкових і зерняткових культур, адаптованих до умов південного регіонуРозроблення ресурсоощадних технологій виробництва садивного матеріалу плодових культур, технічних засобів та технологій зрошення садів Агрохімічний моніторинг в садових агроценозах, розроблення екологічно безпечних систем удобрення садів Розроблення організаційно-економічного механізму формування та функціонування регіонального ринку продукції садівництва |
сайт - http://www.iosuaan.zp.ua/ - тимчасово не працює
e-mail: mdssnaan@ukr.net
72311, Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, 99
тел. (0619) 43-13-78
Дослідне господарство станції:
ДП «ДГ «Мелітопольське» Мелітопольської ДСС ім. М.Ф. Сидоренка ІС НААН»
e-mail: melitopolskoe@gmail.com
72311, Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, 99
тел. (0619) 43-60-35
Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф. Сидоренка заснована на базі Мелітопольського опорного пункту (1928 р.), а пізніше - дослідної станції садівництва (1930 р.). У 1972 році установа була реорганізована в Український науково-дослідний інститут зрошуваного садівництва, який у 1992 р. був перейменований в Інститут зрошуваного садівництва Української академії аграрних наук. З 1992 р. носить ім'я Михайла Федоровича Сидоренка.
МДСС є єдиною науковою установою з садівництва в зоні Степу, де зосереджено близько 40% промислових насаджень України.
У структурі дослідної станції чотири відділи: селекції і сортовивчення; агротехніки; зрошення і агрохімічних досліджень; економіки, інтелектуальної власності і маркетингу інновацій, та лабораторія агрохімії.
За період існування станції виведені понад 250 і районовані 93 сорти плодових культур, в тому числі за останні п'ять років - 36 сортів. Сорти селекції дослідної станції проходять виробниче випробування у Франції. Підвищений інтерес проявляють до них Німеччина, Польща, ряд країн СНД, а останнім часом - Канада і Болгарія.
На станції можна замовити проведення наукової експертизи якості та родючості грунтів на підставі комплексного агрохімічного обстеження; визначення придатності різних типів грунтів для вирощування всіх видів сільськогосподарських культур з метою отримання високих врожаїв екологічно чистої продукції; проведення хімічних аналізів грунтів, грунтових і дренажних вод, поливної і дистильованої води, рослин, органічних і мінеральних добрив по 37 параметрам; діагностику мінерального живлення плодових, ягідних, овочевих (відкритого і закритого грунту), зернових, технічних та інших культур; розробку оптимальних систем удобрення сільськогосподарських рослин з урахуванням їх особливостей, ґрунтових умов, забезпеченості мінеральними і органічними добривами, а також рівня планованої врожайності.