Звіт про семінар 26 лютого 2025 р.


Звіт про проведення відкритого наукового семінару

«Диференційний термічний аналіз як метод дослідження механізмів
морозо- та зимостійкості кісточкових культур
»

(26 лютого 2025 р; форма участі змішана – онлайн та офлайн)

На базі Інституту садівництва НААН України 26-го лютого 2025 року було проведено відкритий науковий семінар для аспірантів, наукових співробітників та викладацького складу цієї ж установи, а також Таврійського державного агротехнологічного університету (ТДАТУ) ім. Д. Моторного (кафедра рослинництва і садівництва).

З доповіддю виступила співробітник ІС НААН України к. с.-г. н. ст. наук. сп. відділу переробки, зберігання та аналітичних досліджень у садівництві Макарова Дар’я Георгіївна за темою: «Диференційний термічний аналіз як метод дослідження механізмів морозо- та зимостійкості кісточкових культур».

                  

Всього були присутні 8 учасників (6 – онлайн), з них два викладача ТДАТУ ім. Д. Моторного (кафедра рослинництва і садівництва та  аспіранти і науковці-дослідники ІС НААН України, а саме:
старший викладач ТДАТУ ім. Д. Моторного з кафедри «Рослинництво і садівництво» к. с.-г. н. Кузьмінець Оксана Миколаївна;  
старший дослідник кафедри «Плодоовочівництво, виноградарство та біохімія» зав. лабор. багаторічних насаджень Інституту аграрних ресурсів та регіонального розвитку НААН // доцент кафедри рослинництва та садівництва ім. проф. В.В.Калитки ТДАТУ ім. Д.Моторного к. с.-г. н. Анна Миколаївна Шкіндер-Барміна;
від ІС - з відділу переробки, зберігання та аналітичних досліджень у садівництві (Макарова Дар’я Георгіївна, к.с.-г.н., ст.н.с.),
з лабораторії селекції та технології вирощування плодових культур (Василенко Вікторія Іванівна, к.с.-г.н., зав. лаб.; Ігнатенко Ольга Олександрівна, доктор філософії від с.-г. н., н.с.);
з відділу аспірантури ІС НААН (Трохимчук Анна Іванівна, зав. аспірантурою, к. с.-г. н.);
аспіранти першого року навчання ІС НААН України Володимир Олександрович В’язовець, Мирослав Станіславович Піддубний та 3-го року навчання - Іван Васильович Драпалюк та ін. співробітники ІС НААН.


За результатами обговорення та підведення підсумків учасники семінару – аспіранти та викладачі ТДАТУ ім. Д. Моторного, наукові співробітники ІС НААН висловили побажання повторити досвід відкритих лекцій за різними науковими тематиками, особливо щодо визначення функціонального стану рослин за фотосинтетичною активністю, на регулярній основі.

Старший викладач кафедри «Плодоовочівництво, виноградарство та біохімія» к. с.-г. н. Анна Миколаївна Шкіндер-Барміна відмітила актуальність досліджень із застосуванням ДТА-методу на культурі вишні та відзначила результативність таких досліджень з її минулого досвіду наукової співпраці з лабораторією фізіології рослин (нині відділу переробки, зберігання та аналітичних досліджень у садівництві) ІС НААН.

Старший викладач Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного (кафедра рослинництва і садівництва) Кузьмінець Оксана Миколаївна висловила побажання подальшої наукової співпраці. Відмітила актуальність досліджень морозостійкості для нішевих та малопоширених садових культур у лісостеповій зоні України, особливо з огляду на глобальні кліматичні та локальні погодні зміни. 

У ході дискусії ст.н.с.  к.с.-г.н. Макарова Д.Г. навела короткий порівняльний аналіз погодних змін за 1,5 метеорологічні періоди (з 1961 року) для садівничих зон України та значущість цих змін для сучасного промислового садівництва лісостепової зони України.