Стан насаджень плодових та ягідних культур на 4 травня 2016 року
(За даними мережі установ ІС НААН)

З 25-го по 27 квітня в південно-західних регіонах України відмічено значне похолодання.

На Передкарпатті випав сніг і температура повітря впродовж двох діб опускалась до 0˚С. Температура не критична для рослин, що квітують, однак відсутність запилення може призвести до осипання зав’язі та втрати урожаю.

На Поділлі, за даними метеостанції Подільської ДСС, в ніч з 26  на 27 квітня зареєстрована температура -1,5˚С. Проведено облік в насадженнях груші, визначено пошкодження квіток на 15-20%. Проводиться оцінка пошкоджень в насадженнях яблуні і, за попередніми даними, в залежності від сорту, визначено пошкодження квіток від 2 до 7%.

На Буковині в Хотинському, Новоселецькому,  Тісменському та Садгірському районах за ясної безсніжної погоди в ніч з 26  на 27 квітня відмічена температура -5…-7˚С. Проводиться оцінка пошкоджень, але вже за попередніми даними сильно постраждали кісточкові породи, груша, яблуня, горіхоплідні та виноград.

На Слобожанщині (за даними метеостанції Краснокутського відділу садівництва) в окремих районах випав сніг, температура опускалася до 0…-0,5˚С. Температура також не критична для рослин, що квітують, однак прогнозується, що відсутність запилення може призвести до осипання зав’язі та втрати урожаю.

В інших регіонах, хоч і спостерігалися заморозки на ґрунті, температура повітря була вище 0˚С, що не критично для плодових рослин. Однак у суниці ранніх сортів відмічено пошкодження перших квіток.