Книга: Методологічні та технологічні основи підвищення продуктивності сучасного садівництва

Бублик М. О. Методологічні та технологічні основи підвищення продуктивності сучасного садівництва. - К.: Нора-Друк, 2005. - 288 с.Для науковців, керівників і спеціалістів господарств, викладачів, аспірантів і студентів сільськогосподарських навчальних закладів.

На основі експериментальних даних розроблено нові підходи до методики і технології досліджень у садівництві, запропоновано методику визначення основних параметрів польового досліду, вироблено основні методичні принципи оптимального співвідношення наукових методів досліджень, показано вплив якості й однорідності садивного матеріалу на варіювання ознак плодових рослин, визначено напрям їх переважного варіювання та розроблено прийоми зниження останнього.

На основі вивчення впливу якості садивного матеріалу на продуктивність плодових насаджень сформульовані сучасні технологічні вимоги до саджанців плодових порід.

Досліджено стан координації науково-дослідних робіт із садівництва в Україні і запропоновані шляхи його поліпшення.

Підготовлено методику застосування статистичних методів аналізу результатів досліджень з урахуванням типу розподілу експериментальних даних.

Розроблено простий у використанні метод оцінки прояву біологічного потенціалу породи (сорту) в конкретних умовах.

Запропоновані математичні моделі продуктивності сливи, вишні та черешні на основі погодних факторів, встановлено роль сорту і підщепи в адаптації кісточкових порід до умов вирощування.

Розроблено технологію раціонального розміщення плодових порід в регіонах України, визначено придатні, обмежено придатні та непридатні за ґрунтово-кліматичними умовами регіони України для сливи, вишні, черешні та позначено їх на карті.

<< Назад