Інтенсивні насадження абрикоса на насіннєвих підщепах

Технологія передбачає створення насаджень зі щільністю 571 дер./га, що в 1,5-2,0 рази більше, ніж нині рекомендовано для різних зон плодівництва України.

Насадження закладають сортами Червонощокий, Мелітопольський пізній, Київський красень, Олімп, Парнас, Ерлі Голд та ін. Підщепа: сіянці жерделі.

 Інтенсивні насадження абрикоса
Насадження абрикоса 8 річного віку
сорту Київський красень на насіннєвій підщепі
Крони формують як вільноростучі, тобто протягом перших 1-2 років закладають лише повноцінний нижній ярус скелетних гілок з відповідними кутами відходження. Механізоване контурне обрізування проводять при зменшенні світлового проходу по середині міжрядь до 1 м (на п’ятий-шостий рік після садіння), вертикально, без нахилу, щоб не активізувати ростові процеси у верхній частині і забезпечити ширину плодової стіни 2,5 м. При досягненні деревами висоти, передбаченої даною конструкцією саду для п’ятиметрових міжрядь, її обмежують спочатку вручну на бічне розгалуження, а потім і механізовано з ручною доробкою зрізів. Кращі результати дає обмеження, виконане в літній період, коли на чверть зменшують довжину та кількість пагонів, що відростають у верхній частині крони.

Періодична заміна плодоносних гілочок полягає в закладанні оптимальної кількості сучків, яка б забезпечувала відростання на них пагонів довжиною 50-70 см і формування по 50-60 кг/дер. плодів середньою масою не менше 35-40 г.

При застосуванні цієї технології врожайність становить 28,5 т/га. Строк продуктивного використання 20 років.  Рентабельність – 397 %. Термін окупності 2 роки після вступу в повне плодоношення.

Розробник - Інститут садівництва НААН
Автор: В.А. Соболь, кандидат с.-г. наук, І.С.Привалов, кандидат техн. наук


Для довідок: e-mail: vsobol@i.ua – Соболь Віктор Андрійович, зав.відділом розсадництва, кандидат с.-г. наук

<< Назад