Технологія вирощування саджанців яблуні із закритою кореневою системою

Використання вегетуючих саджанців дає можливість прискорити процес закладання нових садів. З метою інтенсифікації виробництва садивного матеріалу необхідно докорінно покращити умови для приживлюваності і розвитку щеп при вирощуванні їх у захищеному ґрунті із закритою кореневою системою та застосуванням різних видів субстратів та їх сумішей.

Найбільш сприятливі умови для вирощування кронованих саджанців яблуні з генеративними утвореннями та закритою кореневою системою складаються у ґрунтовій суміші із слабокислого легкосуглинкового ґрунту, низинного високозольного торфу та річкового крупнозернистого піску у певних співвідношеннях та при внесенні добрив: передсадивному (фосфорних та калійних) і три-чотириразовому поточному (азотних).

Вирощування саджанців яблуні із закритою кореневою системою
(а)
застосуванням різних видів субстратів та систем удобрювання
(б)
Рис. Вирощування саджанців яблуні із закритою кореневою системою (а) і застосуванням різних видів субстратів та систем удобрювання(б)

Запропонована суміш забезпечує збалансоване мінеральне живлення, позитивно впливає на ростові процеси, активізуючи їх майже вдвічі у порівнянні з однокомпонентними субстратами.

Триразове використання азотних добрив за період вегетації сприяє подовженню інтенсивного росту дерев, але погіршує закладання генеративних бруньок. Посилення фосфорного живлення зумовлює перевагу генеративних процесів над ростовими, що проявляється в інтенсивному закладанні плодових бруньок на другий рік після закладання саду.

Розробник - Інститут садівництва НААН
Автори: Горб О.С., Гречковський Д.І.,
наукові співробітники


Для довідок: e-mail: agrochim@i.ua  – Гречковський Дмитро Іванович

<< Назад