Захист насаджень черешні та сливи від шкідників і хвороб

Екологічно безпечні системи захисту черешні та сливи
від шкідливих організмів як елемент органічного виробництва продукції

Системи захисту насаджень черешні та сливи передбачають:

  • Система захисту насаджень черешні закладання садів новими сортами вітчизняної селекції, котрі слабо (1-15%) пошкоджуються шкідливими організмами: вишневою мухою, чорним сливовим пильщиком, сливовою плодожеркою, сливовою товстоніжкою та в незначній мірі (0-1 бал) заселяються попелицями вишневою та сливовою обпиленою;
  • прогноз фітосанітарного стану промислових насаджень на основі імітаційного, топографічного моделювання та інструментального методу моніторингу динаміки чисельності фітофагів;
  • Система захисту насаджень сливизастосування критеріїв ефективності головних ентомофагів попелиць чорної вишневої та сливової обпиленої;
  • оптимізацію фітосанітарної ситуації в садах за допомогою обприскування дерев мікробними та рослинними біопрепаратами в кількості, що залежить від рівня регулювання чисельності шкідників природними популяціями ентомофагів.

Перевагою розробок є можливість зменшити пестицидне навантаження на довкілля та отримувати екологічно чисті плоди, придатні для дитячого та дієтичного харчування при вирощуванні нових сортів черешні та сливи. Розробки захищені патентами України.

Захист сливових і черешневих садів мікробами Захист сливових і черешневих садівЗапропоновані системи забезпечують саморегулювання саду та зменшення шкодочинності домінуючих фітофагів і збудників хвороб. Це дає змогу порівняно з хімічною системою захисту підвищити врожайність і рентабельність насаджень з покращенням якості плодів, придатних для виробництва продукції дитячого і дієтичного харчування, а також знизити собівартість їх вирощування.

Системи апробовані в лісостеповій та степовій зонах і рекомендуються для різних регіонів України у спеціалізованих садівничих і фермерських господарствах, на присадибних і дачних ділянках.

Захист сливових і черешневих садів мікробами та рослинними препаратами дає змогу отримати від 6,6 до 7,9 т/га додаткової продукції та підвищити рівень рентабельності на 202-243 % порівняно з контролем.

Розробники - Інститут садівництва НААН, Артемівська (Бахмутська) дослідна станція розсадництва, Краснокутський НДЦП
Автори: І.В. Шевчук, А.А. Тонконоженко, кандидати с.-г. наук, А.О. Фільов, мол.наук.співроб.


Для довідок: e-mail: zax55@i.ua  – Шевчук Ігор Васильович, зав.сектором захисту рослин, кандидат с.-г. наук

<< Назад