Виїзне засідання Президії НААН

22 червня 2016 року на базі Інституту садівництва НААН відбулось виїзне засідання Президії Національної академії аграрних наук України з розгляду питання «Стан та перспективи досліджень з селекції, розсадництва та технологій вирощування горіхоплідних культур». У заході взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, директор департаменту АПК Київської обласної державної адміністрації, Голова Всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова Асоціація», керівники фермерських господарств та науково-дослідних установ НААН.

Науковцями Інституту садівництва НААН було представлено:

- техніку з догляду за садами, ягідниками та розсадниками, яка розроблена в інституті і випускається за замовленнями виробничників (завідувач лабораторії наукових розробок техніки для садівництва Ведмідь Дмитро Миколайович);

- основні польові досліди Інституту садівництва НААН (завідувач відділу технологій вирощування плодових культур Кіщак Олена Анатоліївна та завідувач відділу селекції Гончарук Юлія Дмитрівна);

- науково-виробничий комплекс зеленого живцювання та ознайомлення з технологіями розмноження фундука, жимолості та підщеп кісточкових порід (завідувач відділу розсадництва Соболь Віктор Андрійович та завідувач лабораторії вірусології, розмноження та оздоровлення садивного матеріалу Удовиченко Катерина Миколаївна);

- кращі сорти вишні, черешні, суниці та смородини селекції інституту та його мережі. Дегустація ягід. Відвідування музею історії інституту (завідувач лабораторії технологій зберігання і переробки плодів Шевчук Людмила Миколаївна та перший заступник директора Бублик Микола Олександрович).

На пленарному засіданні було заслухано доповідь директора Інституту садівництва НААН Гриника І.В. «Стан та перспективи досліджень з селекції, розсадництва та технологій вирощування горіхоплідних культур».

Президією Академії перед Інститутом садівництва поставлено завдання обґрунтувати методику розмноження горіхоплідних культур методом культури in vitro; розробити елементи біотехнології їх розмноження та шляхом експедиційних обстежень виділити місцеві скоростиглі високоврожайні крупноплідні зимостійкі сорти горіхоплідних культур із виходом ядра понад 50% з латеральним типом плодоношення. Значну увагу було приділено питанню будівництва біотехнологічного комплексу з розмноження плодових, ягідних, горіхоплідних і малопоширених культур.

За результатами обговорення вищезазначеного питання Президією прийнято рішення щодо розробки Інститутом садівництва НААН спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Українською горіховою асоціацією  галузевої програми розвитку горіхівництва в Україні.